Telefon imei Sorgulama

Telefon imei Sorgulama
3 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 84 kez okundu.

telefon-sorgulama

Telefon imei Sorgulama işlemi, BTK’nın insanlara sunmuş olduğu bir hizmettir. Telefon sorgulama işlemi artık E Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. İkinci el telefon alanlar için veya aldığınız sıfır telefonlar,  çalıntı, kaçak yollarla yurdumuza izinsiz giriş yapılmış olabilir.  Yasal olmayan telefonlar sistemlere genellikle kayıtlı değildir.  Yada yurt dışından getirilen cihazlar daha sonradan belirli işlemler sonucunda IMEI kayıt yaptırmak mümkün oluyor.

E Devlet Giriş işlemi yapıldıktan sonra Bilişim teknolojileri kurumuna ait bölümden  Mobil IMEI bölümünden cihazlarınızın sorgulamasını yapabilirsiniz.  İlgili sayfayı açtığımızda karşımıza çıkan formda 15 haneli IMEI numarası sormaktadır. Bu numara cihazımız yeniyse kutusunun üzerinde yer alır yada cep telefonumuzdan *#06# tuşlayarak IMEI numarasını öğrenmiş olacağız.
Sorgulama ekranındaki IMEI bölümüne yazmış olduğumuz numarayı Sorgula butonuna basarak kontrol edebiliriz. IMEI numarası kayıtlı değil ise sistem tarafından uyarı verecektir.  Kayıtlı olmayan cihazlar, kaçak, çalıntı, veya yasal olmayan yollarla getirilmiş olabilir.

Telefon IMEI Sorgulama Yapın

Gelen Aramalar:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git