Tc Numarası İle Çocuk Parası Sorgulama

Tc no ile çocuk parası sorgulama ile çocuk parasının yatıp yatmadığını öğrenme işlemleri artık çok basit yapılmaktadır. Tc numarası ile çocuk parası öğrenmek isteyenler ; edevletsifre.com yardımı ile ücretlerin ne kadar olduğunu dahi öğrenebilecekler. Yapmanız gerekenler ise sadece yazımızı okuyarak bilgi sahibi olmak.

Bildiğiniz gibi geçen yıl verilen çocuk parası yardımı ile çocuk sayısına bağlı olarak 300, 400 ve 600 TL’ye kadar çocuk parası yardımı alabiliyorsunuz. Yani burada önemli detay çocuk sayısına göre verilen miktarın aynı şekilde artmasıdır. Ancak her çocuk sayısına sahip olan birey bu parayı alamıyor nedeni de başvuruyu yapmamasıdır. Yani başvuranların hemen hepsine bu ödenek verilmektedir devlet tarafından.

Devlet sistemi ile edevlet uygulaması yani www.turkiye.gov.tr sayesinde artık tüm devlet işleri ve resmi kurum başvurularını hatta sorgulamalarınızı dahi yapabiliyorsunuz. Bu nedenle bu sorgulamalardan biri olan çocuk parası yardımı diğer adı ile çocuk parası hakkında sonuçlara da ulaşmak mümkün ! Ancak edevlet sistemini kullanmanız için edevlet şifresi adı verilen şifreye sahip olmanız gerekmektedir. Şifreniz yok ise PTT şubelerinden 2 TL ücret vererek, alabiliyorsunuz.

Tc Numarası İle Çocuk Parası Sorgulama

Çocuk parası yardımını sorgulamak için turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekiyor. Yani aşağıdaki örnek url adresinden sorgulama yapılabilir.

TC İLE ÇOCUK PARASI YARDIMI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

1. Çocuk için 300 TL 2.çocuk için 400 TL 3. çocuk için 600 TL verilecek. Bu parayı alabilmek için sigortalı olmaya gerek yok herkes yararlanabilecek (Kamu personeline verilen doğum yardımı verilmeyecektir. ) Şartların esasına bakıldığında ise ; 15 mayıs 2015 tarihinden sonra çocuk sahibi olanlar yararlanabilecek. Başvurular ise il veya ilçelerde bulunan, Aile ve Sosyal politikalar il müdürlüklerine Sosyal hizmet merkezlerine ve yurt dışında olanlar için konsolosluklara başvurulabilecek.

Konumuzdan Başlıklar:
  • tc ile cocuk parasi sorgulama
  • tc kimlik no ile çoçuk parası sorgulama

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git