TC İle Evrak Kayıt Durumu Sorgulama

TC İle Evrak Kayıt Durumu Sorgulama
3 Nisan 2017 tarihinde eklendi.

Edevlet bünyesinde hizmet veren sistemlerden biri olan evrak kayıt ve takip sistemi sayesinde devletin her hangi bir bölümüne evraklarınızı vermeniz durumunda artık TC numaranızı ilgili birime girerek, evraklarınızın durumuna bakabilirsiniz. Bunun için her hangi bir ücret verilmemektedir. Buradaki amaç vatandaşların vermiş olduğu evrakların takip edilmesini sağlamak.

TC İle Evrak Kayıt Durumu Sorgulama

Öncelikle burada bilmeniz gereken devletin her hangi bir kurumuna evrak vermiş iseniz o evrağı verdiğiniz tarihi hatırlamanız gerekiyor. Yani o belgeyi veya sözleşmeyi hangi yıl verdiğinizi netleştirin.

Sonrasında https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/ internet adresine girmeniz gerekiyor. Solda bulunan TC numarası alanına vatandaşlık numaranızı, sağda bulunan yerde ise evrak kayıt yılı gösterilir. Burada hangi yıl evrakları göndermiş iseniz o yılı tercih ediniz.

Eğer ki evraklarınızı hatalı yıllarda ararsanız aşağıdaki ekranda olduğu gibi hata ile karşılaşmış olacaksınız.

evrak kayıt sorgulama

Farz edelim ki, doğru yılı seçerseniz evrakların durumuna hızla bakabilirsiniz.

Edevlet uygulaması dahilinde evrak takibi sistemi çok önemlidir. Bildiğiniz gibi evraklar kalıcı bir niteliğe sahiptir ki, devlet bu belgeleri arşiv niteliğinde saklamakta hatta elektronik ortamlarda bile arşivliyor. Bu nedenle devletin resmi kurumlarına verdiğiniz dilekçe, sözleşmeler vb. bir çok evrak türünü buradan sorgulayarak durumuna bakabilirsiniz.

Konumuzdan Başlıklar:
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1832 KAk3JuJzysakpLcdGPbeYy_kkpnAgAL-PBDb4UReCyLxaUIvbgxXya69QMgLBESm da373a6067dd7f621d572781df15a9c7ace509e5&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git