Sabıka Kaydı Alma

adli sorgulama 300x193 Sabıka Kaydı Alma

Sabıka kaydı geçtiğimiz yıllarda Adli kurumlara giderek alınmaktaydı, ve bununla birlikte bir çok sıra, dilekçe gibi, işlemlerden geçiliyordu.

Günümüzde internetinde yaygınlaşması ile birlikte, devlet kuruluşları bireysel ve kurumsal olmak üzere bir çok işlemleri kuruma gitmeden online olarak işlem yapılması için bilgi teknolojileri üzerine yatırımlar yapıldı.
T.C vatandaşları artık Adli kurumlara gitmeden E Devlet sistemi sayesinde Sabıka kaydı sorgulama işlemleri gibi bir çok alanlardaki hizmetten online olarak yararlanabilirler.

Ulaştırma ve Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı olarak Türksat A.Ş ile Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve istatistik genel müdürlüğü bir protokol kapsamı altında vatandaşlar Sabıka Kayıtlarını 5 Haziran 2013 tarihinden bu yana E Devlet Kapısı üzerinden almak mümkün.

www.turkiye.gov.tr web adresinde E Devlet Kapısı tarafından alınacak olan adli sabıka kaydı dokümanlarında bir barkod numarası yer almaktadır. E Devlet kapısından alınacak Sabıka kaydı ne için kullanılacağı, belgenin geçerliği etkin olduğundan, vatandaşların bu belgeyi alma sürecinde bazı bilgileri dikkatlice girilmeli. Sabıka kaydı sorgulaması yapıldıktan sonra, E Devlet Kapısı üzerinden çıktı alarak bu belgeyi ilgili kurumlarla paylaşabilecek.
Paylaşılan Sabıka kaydı, E Devlet Kapısı üzerinden giriş yaparak, belge üzerindeki barkod numarası ve belge sahibinin TC kimlik bilgileri ile belgenin orijinalini görüntüleyerek doğrulayabilecek. Bu işlem sayesinde sahtecilik gibi durumlar engellenmiş olacaktır.
Ülkemizde günlük olarak 45bin Sabıka kaydı başvurusu yapmaktadır. Bu sayede vatandaşlarımızın zamanın boşa kaybolması önlenmiştir.

Sabıka Kaydı Sorgulama için Tıklayınız.

Gelen Aramalar:
 1. Sabıka Kaydı Alma says:

  Sabıka kaydı almak gerçekten basit bir işlemmiş. Teşekkürler Adalet bakanlığı

 2. mahir says:

  sabıka kaydı

 3. Seyfullah says:

  Gerçekten yerinde bir karar teşekkürler adalet bakanlığı

 4. aliyıldız says:

  sabka kaydı almak istiyorum

  • admin says:

   E Devlet sistemi üzerinden sabıka kaydı alabilirsiniz. Konu ile ilgili olarak web sitemizde bir çok yazı mevcut.En Son Konular
Tavsiye Edilen