İcra Dosya Sorgulama

icra dosya sorgulama 300x187 İcra Dosya Sorgulama

İnternet kullanımı ve bilinçlenme son zamanlarda hızla gelişmektedir.

Devletimiz tüm Devlet hizmetlerinden online olarak vatandaşlarımızın yararlanması için E Devlet siste mini yetmiş milyon kişiye kullandırmayı hedef olarak belirlemiştir.
E Devlet sistemini kullanmak için E Devlet Şifre alınması gerekmektedir. E Devlet şifresi ni 2 TL ücret karşılığında PTT merkez postanelerinden alınmaktadır.

İcra Dosya Takip İşlemi

İnternetin yaygın olarak kullanımı sayesinde Resmi dairelerdeki yoğunluk E Devlet sistemine kaymış durumdadır.

E Devlet sistemi üzerinden İcra Dosya Sorgulama hizmeti bulunmaktadır.  İcra sorgulama işlemi tüm vatandaşlarımızın kolayca kullanabileceği bir sistemdir.

Uyap İcra Dosya Sorgulama

E Devlet sisteminin ve Uyap’ın ortak bir projesi olan icra dosya sorgulama hizmeti son 3-4 yıldır kullanılmaktadır. İcra dosya sorgulama hizmeti ile adınıza açılmış olan icra işleminin olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Bu işlem için T.C kimlik numaranız ya da E Devlet şifreniz gerekmektedir.

Uyap, icra dosya sorgulama yapmak oldukça kolaydır. Aşağıda verilmiş olan linke tıklayarak açılan sayfada T.C kimlik numaranızı giriniz ve ardından aşağıda bulunan doğrulama kodunu doğru giriniz.

Telefon ile icra Sorgulama işlemi

İnternet üzerinden icra dosya sorgulama sorunu yaşayanlar için yada E devlet sitemini kullanmayı bilmeyenler için telefon ile icra sorgulama işlemini yapabilirler.  Telefon ile icra sorgulama yapmak için 118 70 no lu hizmet numarasını arayarak karşınıza çıkacak olan operatöre T.C kimlik numaranızı bildirmeniz yeterli olacaktır. Bu operatörler in kullanım ücreti 1,99TL dir.

İcra Dosya Sorgulama

 

Gelen Aramalar:
 1. aşır demir says:

  t.c.istanbul Anadolu 3.icra ve iflas müdürlüğün,e ayit 2013/xxx dosyayı takipetmek istiyorum

  • admin says:

   Merhabalar, Üsteki yazımızda icra sorgulama işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgi paylaşılmıştır. iyi günler.

 2. dilek albayoğlu says:

  Hakkımda açılmış icra var mı?

 3. bülent elbir says:

  Haciz borcumun nekadar kaldıgını örenmek istiyorum

 4. ersen says:

  ADIMA AÇILMIŞ İCRA VARMIEn Son Konular
Tavsiye Edilen