E-Devlet Şifresi Unutulduğunda Ne Yapılmalı

E Devlet Sifremi unuttum E Devlet Şifresi Unutulduğunda Ne Yapılmalı
Birçok insan günümüzde artık E-devlet ile birlikte birçok işlemlerini halletmektedir. Bu sayede hem devlet işleri daha kolaylaşmakta hem de insanlar işlemlerini daha hızlı ve çabuk halletmektedir. Ancak tabi ki burada dikkat edilmesi gereken nokta E-devlet şifresi olmaktadır. Çünkü bu şifre olmadan bu sistemden yararlanılamamaktadır.

Bu sistemden yararlanılabilmesi için devletin her bir bireye verdiği bir şifre bulunmaktadır. Bu şifre ve ya mobil imza kullanılarak insanlar kolay bir şekilde işlemlerini ancak bu şekilde halletmektedir. Ancak tabi ki burada dikkat edilmesi gereken nokta bu şifresinin unutulmaması ve ya kaybedilmemesi olmaktadır. Bu tarz bir durum ile karşılaşıldığında hemen yeni şifre alınma bu sistem üzerinden yapılan işlemler bu şekilde devam ettirilmelidir. Diğer türlü bu şifre unutulduğunda bu sisteme girme imkânı bulunmamaktadır. Şifrenin unutulmasının da dışında eğer başkası öğrendi ise oda sıkıntı yaratmaktadır. Sonuçta birçok insan E-devlet sistemi ile çok önemli işlemler yapmakta ve bütün bilgileri bu sistem içinde kayıtlı olmaktadır. Bu yüzden bu sistemin şifresi de çok önemli olmaktadır. Bu şifre başka biri tarafından öğrenildiğinde sizin adınıza size zarar verebilecek işlemlerde yapılabilmektedir.

Bu işlemlerin yapılmasının önüne geçilmesi için ise bu şifrenin eğer böyle bir durum şekilde başkasının eline geçtiği düşünülüyor ise mutlaka hemen müdahale edilmeli ve şifre hızlı şekilde değiştirilmelidir.

E-Devlet Şifre Değiştirme

E-Devlet Şifresi Unutulduğunda Ne Yapılmalı

Gelen Aramalar:
 1. serkan onu says:

  e devlet şifremi unuttum yardımcı olursanız sevinirim

 2. MEHMET TÜRKMENOĞLU says:

  ŞİFREMİ UNUTTUM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

 3. ÖMER FARUK AKGÜL says:

  E devlet sifremi yaziyorum sistem kabul etmiyor.ne yapmam gerekiyor.

  • admin says:

   Ömer Bey Merhaba, E devlet şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. PTT şubelerinden yeniden şifre talebinde bulununuz iyi günler.

 4. coşkun says:

  şifremi bildiğim halde sisteme girmiyor ve yanlış diyor bunu herkese yapıyorlar bir düşünsenize milyonlarca koyundan gelir kaynağı 10 çarpı 16 milyon kayıtlı varmış ayda yüzbin kişiye çaksalar iyi para değil kutu oadalrı bile para dolar.

 5. halil kozan says:

  mahkememin sonucu nu ögrenmek istiyorum

 6. mehmet bülbül says:

  şifremi unuttum yardımcı olabilirmisiniz

 7. selahattin genceolu says:

  sifremi bilmiyorum mail ile mi gönderiyorsunuz/gönderdiniz? Öyle ise gelen mailinizi silmisim o zaman! PTT ye de gidemem cünkü yurtdisinda bulunuyorum. Niyetim Sorgulamayi takip etmek neticeyi ögrenmek, simdi ne yapmam lazim yardimci olabilirmisiniz.

 8. doğan says:

  Yeniden şifre almak için gereken tüm yerleri dolduruyorum,o beş karakterli harfleri kutuya yerleştiriyorum çok dikkat etmeme rağmen girdiğiniz karakterler uyuşmuyor diyor yardımcı olurmusunuz

 9. Mehmet Yildirim says:

  Yeniden şifre almak için gereken tüm yerleri dolduruyorum ama nafile tuzak,defalarca cok dikkatli sekild gerekli bilgilerimi, kutuya yerleştiriyorum çok dikkat etmeme rağmen girdiğiniz karakterler uyuşmuyor diyor yardımcı olurmusunuz???En Son Konular
Tavsiye Edilen