E-devlet Borç Sorgulama

E-devlet Borç Sorgulama
4 Nisan 2017 tarihinde eklendi.

E-devlet üzerinden bugüne kadar var olan borçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Vergi borcu, trafik cezaları, sgk, bağkur gibi önemli borç sorgulama konuları da sistem üzerinden öğrenme şansına sahipsiniz.

Borç sorgulamaları oldukça fazla öneme sahip bir konudur. Bunlara baktığımızda kredi kartı borç sorgulama, kredi sorgulama, bağkur prim borç sorgulama gibi konuların yanında vergi borç sorgulaması da öneme sahip olmaya başlamıştır. Borçlarınızı zamanında ödemediğiniz takdirde, devlet tarafından yasal faiz günlük işleme giriyor. Yani ödenmeyen her gün yasal faiz üstüne geliyor. Ancak devlet borç yapılandırma adı altında bazı yıllar indirime gidebilir veya var olan yasal faiz borcu silebilir.

E-devlet borç sorgulama

E devlet üzerinden borç sorgulaması yapılabilmesi için sizlerin bir edevlet şifresine sahip olmanız ve de bunu kullanmanız gerekiyor. Yani önüne gelen sizlerin borçlarınıza veya özel bilgilerinize ulaşamaz. Bu nedenle sistem şifre usulü ile çalışmaktadır. Bir çok birey edevlet üzerinden 4/A veya 4/B borç sorgulama ekranına bakmakta. Zira esnafların çoğunluğunda bağkur borcunun olmasından dolayı, borcum ne kadar sorusuna yanıt aramaktadır. Hali ile bu kısa yöntem sayesinde anlık borçlarınızı veya geciktirdiğiniz tüm borçları faiz miktarlarını görerek öğrenebilirsiniz.

Edevlet şifresi sistemi ile görebileceğiniz ekrana girmek oldukça basittir. www.turkiye.gov.tr adresinden sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Eğer ki edevlet şifresine sahip değilseniz, her hangi bir PTT şubesine gidip, 2 TL ücret karşılığında şifre satın alabilirsiniz.

E-devlet borç sorgulama nasıl yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi www.turkiye.gov.tr internet adresine TC numaranız ve şifreniz dahilinde girin. Sonrasında ise aşağıdaki adımları takip ediniz:

  • İlk olarak yazının altında size vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
  • Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basarak kimlik doğrulama yapınız.
  • T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazıp ”Sisteme Giriş” butonuna basınız.

E-Devlet Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Konumuzdan Başlıklar:
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1824 dlkUwQw3-7WVd9bw3rLDGomg1Zj-tAa9j3o8CmFFsGNnE6YIT7pqEyyzoyTv0O0K ad11635cd53c16f3532073514297b5982782c7ba&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git