Aralık 2017 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım parası alacak olan bireyler, aralık 2017 bakıcı maaşlarının ne zaman yatacağını merak edebilir. Yapılan teknik incelemeler sonrasında aralık 2017 bakım maaşlarının, ilgili tarihler arasında yatması bekleniyor. Bu bilgiler hem Ziraat bankası hem de Aile sosyal politikalar bakanlığı iletişim hatlarından buraya aktarıldığını belirtelim.

Aralık 2017 evde bakım parası ne kadar ? CEVAP : 1027 TL

2017 Aralık Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

İki farklı yerden bilgi aldığımızı belirtelim. Öncelikle Ziraat bankası departmanları ile temas kurduğumuzda bakım maaşlarının aralık 2017 ayı için ödeme tarihlerinin 8 aralık 2017 de başlanacağı belirtildi. Tüm ödemelerin ise 25 aralık 2017 tarihine kadar tamamlanacağı belirtildi. Diğer bilgi aldığımız yer ise Aile ve sosyal politikalar bakanlığı zira buradan aldığımız bilgiler neticesinde ödemelerin 11 aralık 2017 de başlanacağı ve bu ödemelerin 24 aralık 2017 de bitmesi beklenmektedir. Ödeneklerin aralık 2017 ayının ilk haftasında tüm illere dağıtılacağını ve kurumdaki personellerin araştırmalarının tamamlanması dahilinde erken ödeme olabileceğini bilgisi geldi. Yani kurumdaki memurların ne kadar hızlı olması demek maaşların o ilde erken ödeneceği anlamına gelmekte!

Bu arada belirtmekte fayda olacaktır zira ocak 2018 ayında zamlanacak olan bakıcı maaşlarının ödemeleri, şubat 2018 de ödenmeye başlanacak. Edinilen son bilgilere göre bakım maaşlarının 2018 yılının ilk 6 ayı için ödenecek tutarın +50 TL zamlı olarak alınması beklenmekte. Yine de güncel bilgiler gelince sizlere haber vereceğimizi belirtelim.

Evde bakım maaşına kredi kartı veren bankalar

Bakıcılar baktıkları engelli bireylerin ekonomik durumları ve sosyal hayata tutunmaları açısından çok önemli bir görev üstlenmiştir. Onlar adına gereksinimlerini karşılamak isteyen bireyler, bankalardan kredi kartı başvurusu yapabilir. Engelli maaşı alan diğer adı ile 2022 3 aylık maaşları alanlar, en uygun kredi kartı hangisi konusunda kararsız kalabilir. Bizde bu bireylere hangi bankaların kredi kartlarının avantajlı hatta daha fazla bonus verdiği kredi kartlarını araştırdık. Aradığın kredi kartı hangisi ise aşağıdaki açıklamalara göz atmanız daha uygun!

  • Denizbank bonus kredi kartı ; bu kart sayesinde yapılan harcamalara ek taksit sunmakta. Kredi kartı ile bonus üyesi iş yerlerinden daha fazla bonus kazanabilirsiniz. Kazanılan bonus puanlarınızı da farklı harcamalarınızda hızlıca harcamak mümkün. Denizbank bonus kredi kartı başvuruları hem online hem de internet bankacılığı üzerinden yapılabilir.
  • Akbank adrese teslim kredi kartı ; başvuru sonrasında direk olarak adrese teslim eden akbank, kurye aracılığı ile sadece 4 iş günü içerisinde hızlı kredi kartı başvurusunda bulunanlara özel bir kredi kartı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca onaylanan limitinizi anlık hızlarda görmek mümkün. Akbank hemen her yerde geçmekle beraber pos cihazları ile de tanınan bankalar arasında.
  • Bonus kredi kartı başvurusu garanti ; Garanti bankasının en çok tercih edilen kredi kartları arasında ayrıca fazla bonus vermesi ile bilinir, bunlara ek olarak 7/24 destek alabilirsiniz. Anında bankacılık hizmeti sayesinde hızlı kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Evde bakım parası almak için engelli bir akrabanın olması gerekiyor onun da ağır engelli ibaresi geçen rapora sahip olması gerekmektedir. Bununla beraber geçim aylığı üst limitinin altında kalması gerekiyor haneye giren toplam tutarın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git