Aile Toplum Kağıdı Sorgulama – Nereden Alınır?

Aile Toplum Kağıdı Sorgulama

Aile bireylerinin durumunu genel olarak sorgulama aşamasından sonra bizlere veren nüfus kayıt örneği şeklindeki kağıttır. Bu kağıt üzerinde ailede yaşayan bireylerin tamamı yerine, o anda hanede yaşayanların durumlarını bizlere sunar. Bu evrak türünü isteyen kurumlar önceliği bu gibi evraklara vermekte olup, ailenin durumlarına bakıp sonuçları açıklamakta. Yani hanede kaç kişi var geliri ne kadar toplamda evin durumu ne derecede kötü vb. sonuçların aşamalarında bu evrak oldukça fazla role sahiptir.

Aile toplum kağıdı işlemlerinizi bağlı bulunduğunuz il veya ilçelerde bulunan nüfus müdürlüğünden talep edeceksiniz. Nüfusa giderken, yanınızda TC kimlik kartınızı da yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Aile Toplum Kağıdı Nereden Alınır?

Aile durumunuzu öğrenmek için yukarıda yazdığımız gibi ilçede iseniz nüfus müdürlüğüne gidip tc kimlik kartınızı ibraz ettikten sonra alabilirsiniz. İşlem için her hangi bir ücret vermiyorsunuz. Özellikle evde bakım maaşı alanlar, için ilk başvuruda bu kağıt türü isteniyor. Yani devletin belirlediği şartlar arasında bu kağıdın önemi fazla.

İlde yaşıyor iseniz ise Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gidip başvurmanız gerekmektedir. Buraya giderken de yine yazdığımız gibi kişinin şahsi tc kimlik kartınızı götürmesi gerekiyor. Yanlarında bunu bulundurmayanların başvuruları ret edilmektedir. Yine yapılması gerekenler arasında bu önemli kısma dikkat etmeniz gerekiyor.

E-devlet üzerinden de artık aile toplum kağıdı sorgulamaları yapılabiliyor. Bunun için buradan :

https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-toplum-hizmetleri-genel-mudurlugu

ulaşarak sisteme girmeniz gerekecektir. Tabi e-devlet şifreniz ile giriş yapılması gerekiyor. Şifreniz yok ise giriş yapılmayacağını belirtelim. Şifre almak için şifreniz yok ise PTT şubelerine 2 TL ücret vererek yeni bir şifre satın alabilirsiniz.

Konumuzdan Başlıklar:
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1881 h20L7XJL6kZPCcuGt6IdYqjM9lH7Q3o-ISHlyxasvUR_6aQPvU9SiXhCF4I1wf9K abaa4fe5fe85527913760fbd9246dfa1ca810891&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git